| Nitrogen Purity | 99.99% |
|---|---|
| Flow Rate | 150 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -55°C |
| Technology | MEMBRANE NITROGEN UNIT |
| Nitrogen Purity | 99.99% |
|---|---|
| Flow Rate | 70 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -55°C |
| Technology | MEMBRANE NITROGEN UNIT |
| Nitrogen Purity | 99.99% |
|---|---|
| Flow Rate | 200 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -50°C |
| Technology | MEMBRANE NITROGEN UNIT |
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
|---|---|
| Storage Capacity | Real Time Work |
| Life Span | 8-10 Years With Proper Maintenance |
| Color | White |
| Air Inlet Pressure | 7~9Bar |
| Working Pressure | 6~8 Bar |
|---|---|
| Packing | Wooden Case With Pearl Wool ,1 Pc Packed In One Box |
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Color | White |
| Dimension | 53*43/101cm |
| Capacity | Small |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Type | Portable |
| Warranty | 1 Year |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
|---|---|
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Capacity | Small |
| Power Source | Electric |
| Reliability | High |
|---|---|
| Nitrogen Generation | Continuous |
| Efficiency | High Level |
| Production Costs | Minimized |
| Technology | Advanced |
| Durability | Long-lasting |
|---|---|
| Application | Laser Cutting |
| Production Costs | Minimized |
| Technology | Advanced |
| Space Requirement | Minimal |
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
|---|---|
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Plug And Play |