| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Type | Plug And Play |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Dew Point | -40℃ |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Cooling Method | Air Cooling |
| Control System | PLC Control |
| Type | Plug And Play |
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
|---|---|
| Type | Generator |
| Size | Compact |
| Portability | Portable |
| Flow Rate | 18-33 L/min |
| Gas Type | Nitrogen |
|---|---|
| Pressure Range | 7-9 Bar |
| Power Supply | Electric |
| Gas Source | Air |
| Maintenance | Low |
| Power Consumption | 200W |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Customized |
| Gas Flow Rate | 18-33 L/min |
| Gas Output | 99.99%-99.999% |
| Purity Control | Adjustable |
| Pressure Range | 2-6 Bar |
|---|---|
| Weight | 100 Kg |
| Output Pressure Stability | Stable |
| Dimensions | 540mm X 420mm X 1060mm |
| Pressure Control Mode | Manual |
| Nitrogen Purity | 99.99% |
|---|---|
| Flow Rate | 150 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -55°C |
| Technology | MEMBRANE NITROGEN UNIT |
| Nitrogen Purity | 99.99% |
|---|---|
| Flow Rate | 70 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -55°C |
| Technology | MEMBRANE NITROGEN UNIT |
| Nitrogen Purity | 99.99% |
|---|---|
| Flow Rate | 200 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -50°C |
| Technology | MEMBRANE NITROGEN UNIT |