| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 16 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Flow_Rate | 18-33 L/min |
|---|---|
| Application | Food Production |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Product_Type | Nitrogen Generator |
| Production_Capacity | Small |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Type | Generator |
| Safety Features | Automatic Shutdown |
| Portability | Portable |
| Pressure Range | 7-9 Bar |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Application | Food Packing Nitrogen Making Machine |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
|---|---|
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Control System | PLC |
| Application | Laboratory |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Space Requirement | Minimal |
|---|---|
| Application | Laser Cutting |
| Energy Consumption | Low |
| Technology | Advanced |
| Maintenance | Easy And Low Cost |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 5 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Nitrogen Purity | 99.5% |
|---|---|
| Flow Rate | 15 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -40°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 2 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | MEMBRANE PORTABLE |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 12 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |