| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
|---|---|
| Model | N₂ Generator |
| Performance | High Performance |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Control System | PLC |
| Material | Lab-grade |
|---|---|
| Power Supply | Electric |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Operating Pressure | PSA |
|---|---|
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Type | Lab Mini PSA |
| Power Supply | Electric |
| Material | Lab-grade |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
|---|---|
| Output Pressure | 2-6 Bar |
| Storage Capacity | 50L |
| Capacity | 1-20 N M³/h |
| Maintenance Cost | Less Than 1% Of Total Investment |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
|---|---|
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Type | Plug And Play |
| Dew Point | -40℃ |
| Operation Mode | Automatic |
| Pressure | 7-9 Bar |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Performance | High Performance |
| Control System | PLC |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Dew Point | -40℃ |
|---|---|
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Flow_Rate | 18-33 L/min |
|---|---|
| Application | Food Production |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Product_Type | Nitrogen Generator |
| Production_Capacity | Small |
| Capacity | Small |
|---|---|
| Operation Mode | Continuous |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
| Size | Compact |
| Pressure Range | 7-9 Bar |
| Dew Point | ≤-40℃ |
|---|---|
| Air Pressure | 0.7-1.0MPa |
| Laser Cutting | Yes |
| Power Requirement | 220V/ Or Customized |
| Air Flow | 18-33Nm3/h |