| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Gas Source | Air |
| Maintenance | Low |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
| Gas Type | Nitrogen |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
|---|---|
| Product_Type | Nitrogen Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Production_Capacity | Small |
| Warranty | 1 Year |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Application | Food Packing Nitrogen Making Machine |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Installation | Simple |
|---|---|
| Precision | High |
| Application | Laser Cutting |
| Profit | Increased |
| Efficiency | High Level |
| Capacity | Small |
|---|---|
| Application | Food Packing Nitrogen Making Machine |
| Power Source | Electric |
| Type | Portable |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Size | Compact |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Type | Generator |
| Maintenance | Low |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Gas Type | Nitrogen |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
| Size | Compact |
| Dimensions | 540mm X 420mm X 1060mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Pressure Control Mode | Manual |
| Flow Rate | 1-20 L/min |
| Weight | 100-160 Kg |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | Small |
| Space Requirement | Minimal |
|---|---|
| Application | Laser Cutting |
| Energy Consumption | Low |
| Technology | Advanced |
| Maintenance | Easy And Low Cost |