| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Application | Laboratory |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Control System | PLC |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Pressure | 7-9 Bar |
| Type | PSA |
| Maintenance | Low |
| Control System | PLC |
| Power Supply | 220V/or Customized |
|---|---|
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Dew Point | -40℃ |
| Type | PSA |
| Control System | PLC |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 20 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 50 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -65°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 80 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 100 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.8 MPa |
| Dew Point | -65°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 15 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 3 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |