| Maintenance | Low |
|---|---|
| Dew Point | -40℃ |
| Safety Features | Overpressure Protection, Overload Protection, Over Temperature Protection |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Certifications | CE |
| Power Supply | 220V/380V |
|---|---|
| Safety Features | Overpressure Protection, Overload Protection, Over Temperature Protection |
| Type | PSA |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Energy Saving | ≥70% |
| Dew Point | -40℃ |
|---|---|
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Plug And Play |
|---|---|
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Operation Mode | Automatic |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Type | Plug And Play |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Size | Compact |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Type | Generator |
| Maintenance | Low |
| Power Supply | Electric |
|---|---|
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Gas Type | Nitrogen |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
| Operation Mode | Continuous |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
|---|---|
| Application | Laboratory |
| Size | Small |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Control System | PLC |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
|---|---|
| Gas Type | Nitrogen |
| Model | N₂ Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Application | Laboratory |
| Portability | Portable |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Production_Capacity | Small |