| Technology | Nitrogen Generation |
|---|---|
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Production_Capacity | Small |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Food Production |
| Laser Cutting | Yes |
|---|---|
| Power Requirement | 220V Or Customized |
| New Material Making | Yes |
| Energy Saving | Yes |
| Booster | Yes |
| Nitrogen Purity | 99.5% |
|---|---|
| Flow Rate | 11 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -40°C |
| Technology | PSA COMPACT |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 16 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Nitrogen Purity | 99.5% |
|---|---|
| Flow Rate | 3 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -40°C |
| Technology | PSA COMPACT |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 5 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 10 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA COMPACT |
| Nitrogen Purity | 99.5% |
|---|---|
| Flow Rate | 15 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -40°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Nitrogen Purity | 99.5% |
|---|---|
| Flow Rate | 20 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -40°C |
| Technology | PSA COMPACT |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 12 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |