| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 40 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 3 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 25 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 45 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -65°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 120 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |
| Size | Mini |
|---|---|
| Power Supply | Electric |
| Type | Lab Mini PSA |
| Efficiency | High |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |
| Dew Point | -40℃ |
|---|---|
| Energy Saving | ≥70% |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Control System | PLC |
| Type | PSA |
| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Pressure | 7-9 Bar |
| Type | PSA |
| Maintenance | Low |
| Control System | PLC |
| Power Supply | 220V/380V |
|---|---|
| Safety Features | Overpressure Protection, Overload Protection, Over Temperature Protection |
| Type | PSA |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Energy Saving | ≥70% |
| Certifications | CE |
|---|---|
| Energy Saving | ≥70% |
| Control System | PLC |
| Flow Rate | 18-33 Nm3/h |
| Material | Stainless Steel |