| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Flow Rate | 18-33 Nm3/h |
|---|---|
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
|---|---|
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Dew Point | -40℃ |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Dew Point | -40℃ |
|---|---|
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
|---|---|
| Dew Point | -40℃ |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Cooling Method | Air Cooling |
| Control System | PLC Control |
| Type | Plug And Play |
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Cooling Method | Air Cooling |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Size | Mini |
|---|---|
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Purity Level | High |
| Power Supply | Electric |
| Application | Nitrogen Generator |
| Application | Laboratory |
|---|---|
| Size | Small |
| Model | N₂ Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Pressure | 7-9 Bar |