| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Gas Type | Nitrogen |
| Output Pressure | 2-6 Bar |
|---|---|
| Control Method | Auto Control |
| Control System | PLC |
| Storage Capacity | Real Time Work |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
| Air Inlet Pressure | 7~9Bar |
|---|---|
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Application | Industrial Use,Plasma/Laser Cutting, Metals Processing, Storage, And Transportation, |
| Control System | PLC |
| Color | White |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 90 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.8 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 1 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 8 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 90 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.8 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 1 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 8 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 20 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |