| Cooling Method | Air Cooling |
|---|---|
| Dew Point | -40℃ |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Frequency | 50/60Hz |
| Control System | PLC |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
|---|---|
| Voltage | 220V Or Customized |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Application | Laser Welding System |
| Control System | PLC |
| Pressure | 7-9 Bar |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Performance | High Performance |
| Control System | PLC |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Voltage | 220V Or Customized |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
|---|---|
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Control System | PLC |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33 L/min |
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 540mm X 420mm X 1060mm |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
|---|---|
| Storage Capacity | 50L |
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Diemension | 53*43*101cm |
| Output Capacity | 18~40L/Min |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
|---|---|
| Output Pressure | 2-6 Bar |
| Storage Capacity | 50L |
| Capacity | 1-20 N M³/h |
| Maintenance Cost | Less Than 1% Of Total Investment |
| Storage Capacity | Real Time Work |
|---|---|
| Type | Nitrogen Gas Generator |
| Air Input Range | 8kg-10kg |
| Control Method | Auto Control |
| Packing | Wooden Case With Pearl Wool ,1 Pc Packed In One Box |
| Air Inlet Pressure | 7~9Bar |
|---|---|
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Application | Industrial Use,Plasma/Laser Cutting, Metals Processing, Storage, And Transportation, |
| Control System | PLC |
| Color | White |