| Energy Saving | Yes |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Air Pressure | 0.7-1.0MPa |
| Dew Point | ≤-40℃ |
| Air Separation | Yes |
| Type | Laser Welding And Cutting System |
|---|---|
| Durability | High |
| Welding Speed | High |
| Cutting Speed | High |
| Power Consumption | Low |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Gas Source Connection | 1/4 |
| Working Pressure | 6~8 Bar |
|---|---|
| Packing | Wooden Case With Pearl Wool ,1 Pc Packed In One Box |
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Color | White |
| Dimension | 53*43/101cm |
| Power Requirement | 220V/Or Customized |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Booster | Yes |
| Purity | ≥99.99% |
| Air Pressure | 0.7-0.9MPa |
| Dew Point | -40℃ |
|---|---|
| Application | Laser Welding System |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Pressure Control Mode | Manual |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V Or Customized |
| Pressure Control Accuracy | ±1% |
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 540mm X 420mm X 1060mm |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Portability | Portable |
| Gas Source | Air |
| Power Supply | Electric |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
| Working Pressure | 6~8 Bar |
|---|---|
| Air Inlet Pressure | 7~9Bar |
| Air Input Range | 8kg-10kg |
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Dimension | 53*43/101cm |
| Purity Level | High |
|---|---|
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Usage | Lab |
| Power Supply | Electric |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |