| Output Pressure | 2-6 Bar |
|---|---|
| Control Method | Auto Control |
| Control System | PLC |
| Storage Capacity | Real Time Work |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
| Operating Temperature | -20~-40℃ |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Control Method | Auto Control |
| Working Pressure | 6~8 Bar |
| Dimension | 53*43/101cm |
| Dew Point | ≤ -40℃ |
|---|---|
| Start-Up Time | First Time Use ≤ 13 Minutes |
| Gas Purity | 99.99%-99.999% |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
| Technology | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Gas Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Gas Output | Continuous |
| Weight | 135-138Kg |
| Application | Laboratory/Industrial |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Pressure | 7-9 Bar |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Control System | PLC |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Pressure | 7-9 Bar |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Size | Small |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Model | N₂ Generator |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
|---|---|
| Model | N₂ Generator |
| Performance | High Performance |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Control System | PLC |
| Performance | High Performance |
|---|---|
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
| Model | N₂ Generator |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Production_Capacity | Small |
|---|---|
| Voltage | 110V/220V Or Customized |
| Product_Type | Nitrogen Generator |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Power_Source | Electric |