| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 1 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA BENCHTOP |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 4 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 0.8 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.3 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA MINIATURE |
| Nitrogen Purity | 99.9% |
|---|---|
| Flow Rate | 22 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -45°C |
| Technology | PSA PORTABLE |
| Material | Lab-grade |
|---|---|
| Type | Lab Mini PSA |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Material | Lab-grade |
|---|---|
| Power Supply | Electric |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Type | Lab Mini PSA |
| Power Supply | Electric |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Purity Level | High |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Power_Source | Electric |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Gas_Type | Nitrogen |
| Voltage | 110V/220V Or Customized |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Product_Type | Nitrogen Generator |
|---|---|
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Gas_Type | Nitrogen |
| Technology | Nitrogen Generation |
| Production_Capacity | Small |