| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
|---|---|
| Gas Type | Nitrogen |
| Model | N₂ Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Application | Laboratory |
| Pressure | 7-9 Bar |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Performance | High Performance |
| Control System | PLC |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Working Pressure | 6~8 Bar |
|---|---|
| Air Inlet Pressure | 7~9Bar |
| Air Input Range | 8kg-10kg |
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Dimension | 53*43/101cm |
| Power Requirement | 220V/Or Customized |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Booster | Yes |
| Purity | ≥99.99% |
| Air Pressure | 0.7-0.9MPa |
| Output Pressure Stability | Stable |
|---|---|
| Weight | 100 Kg |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Power Supply | AC 220V Or Customized |
| Operating Temperature | 5-45°C |
| New Material Making | Yes |
|---|---|
| Type | PSA |
| Air Separation | Yes |
| Laser Cutting | Yes |
| Air Flow | 1-20Nm3/h |
| Laser Cutting | Yes |
|---|---|
| Power Requirement | 220V Or Customized |
| New Material Making | Yes |
| Energy Saving | Yes |
| Booster | Yes |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
|---|---|
| Storage Capacity | 50L |
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Diemension | 53*43*101cm |
| Output Capacity | 18~40L/Min |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
|---|---|
| Output Pressure | 2-6 Bar |
| Storage Capacity | 50L |
| Capacity | 1-20 N M³/h |
| Maintenance Cost | Less Than 1% Of Total Investment |
| Output Pressure | 2-6 Bar |
|---|---|
| Control Method | Auto Control |
| Control System | PLC |
| Storage Capacity | Real Time Work |
| Type | Nitrogen Gas Generator |