| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 15 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 40 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 3 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 25 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 45 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.7 MPa |
| Dew Point | -65°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 120 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |
| Application | Laser Cutting Or New Material Making |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Energy Saving | Yes |
| Air Separation | Yes |
| Air Flow | 1-20Nm3/h |
| Efficiency | High |
|---|---|
| Operating Pressure | PSA |
| Type | Lab Mini PSA |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Usage | Lab |
| Purity Level | High |
|---|---|
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Usage | Lab |
| Power Supply | Electric |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |
| Size | Mini |
|---|---|
| Material | Lab-grade |
| Type | Lab Mini PSA |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Operating Pressure | PSA |