| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Material | Steel |
| Gas Source Connection | 1/4 |
| Weight | 100 Kg |
| Power Supply | AC 220V Or Customized |
| Voltage | 220V Or Customized |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
|---|---|
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Control System | PLC |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Weight | 100 Kg |
|---|---|
| Pressure Control Accuracy | ±1% |
| Output Pressure Stability | Stable |
| Power Supply | AC 220V Or Customized |
| Flow Rate | 18-33 L/min |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Material | Stainless Steel |
| Dew Point | -40℃ |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
|---|---|
| Output Pressure | 2-6 Bar |
| Storage Capacity | 50L |
| Capacity | 1-20 N M³/h |
| Maintenance Cost | Less Than 1% Of Total Investment |
| Output Pressure | 2-6 Bar |
|---|---|
| Control Method | Auto Control |
| Control System | PLC |
| Storage Capacity | Real Time Work |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
| Operating Temperature | -20~-40℃ |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Control Method | Auto Control |
| Working Pressure | 6~8 Bar |
| Dimension | 53*43/101cm |
| Dew Point | ≤ -40℃ |
|---|---|
| Start-Up Time | First Time Use ≤ 13 Minutes |
| Gas Purity | 99.99%-99.999% |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
| Technology | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
|---|---|
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Dew Point | -40℃ |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |