| Working Temperature | 5-45℃ |
|---|---|
| Air Pressure | 0.7-1.0MPa |
| Laser Cutting | Yes |
| New Material Making | Yes |
| Dew Point | ≤-40℃ |
| New Material Making | Yes |
|---|---|
| Type | PSA |
| Air Separation | Yes |
| Laser Cutting | Yes |
| Air Flow | 1-20Nm3/h |
| Laser Cutting | Yes |
|---|---|
| Power Requirement | 220V Or Customized |
| New Material Making | Yes |
| Energy Saving | Yes |
| Booster | Yes |
| Power Source | Electric |
|---|---|
| Power Requirement | 110V/220V Or Customized |
| Booster | Yes |
| Air Pressure | 0.7-0.9MPa |
| Air Flow | 18-33Nm3/h |
| Dew Point | ≤-40℃ |
|---|---|
| Air Pressure | 0.7-1.0MPa |
| Laser Cutting | Yes |
| Power Requirement | 220V/ Or Customized |
| Air Flow | 18-33Nm3/h |
| Size | Small |
|---|---|
| Model | N₂ Generator |
| Control System | PLC |
| Performance | High Performance |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pressure | 7-9 Bar |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 7-9 Bar |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Size | Small |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Model | N₂ Generator |
| Application | Laboratory |
|---|---|
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Gas Type | Nitrogen |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |