| Voltage | 220V Or Customized |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60Hz |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
|---|---|
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Control System | PLC |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Cooling Method | Air Cooling |
|---|---|
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Power Source | Electric |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Control System | PLC |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Material | Stainless Steel |
| Dew Point | -40℃ |
| Pressure Control Accuracy | ±1% |
|---|---|
| Pressure Control Mode | Manual |
| Material | Stainless Steel |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Flow Rate | 18-33 L/min |
| Power_Source | Electric |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Gas_Type | Nitrogen |
| Voltage | 110V/220V Or Customized |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Portability | Portable |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Production_Capacity | Small |
| Technology | Nitrogen Generation |
|---|---|
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Production_Capacity | Small |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Food Production |
| Power_Source | Electric |
|---|---|
| Production_Capacity | Small |
| Application | Food Production |
| Flow_Rate | 18-33 L/min |
| Voltage | 110V/220V Or Customized |
| Diemension | 53*43*101cm |
|---|---|
| Air Inlet Pressure | 7~9 Bar, 130~145 PSI |
| Maintenance Cost | Less Than 1% Of Total Investment |
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Power Supply | Electricity |