| Working Pressure | 6~8 Bar |
|---|---|
| Air Inlet Pressure | 7~9Bar |
| Air Input Range | 8kg-10kg |
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Dimension | 53*43/101cm |
| Size | Mini |
|---|---|
| Power Supply | Electric |
| Type | Lab Mini PSA |
| Efficiency | High |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |
| Application | Replace Bottled Gas |
|---|---|
| Working Pressure | 0.2-0.4 MPa |
| Pressure Control | Adjustable |
| Operation Mode | Automatic |
| Size | Small |
| Gas Type | Nitrogen |
|---|---|
| Pressure Range | 7-9 Bar |
| Power Supply | Electric |
| Gas Source | Air |
| Maintenance | Low |
| Features | Compact Design, Easy To Install And Operate |
|---|---|
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time |
| Flow Rate | 33-60L/min |
| Warranty | 1 Year |
| Noise Level | ≤55dB |
| Features | Compact Design, Easy To Install And Operate |
|---|---|
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time |
| Flow Rate | 33-60L/min |
| Working Temperature | 5-45℃ |
| Warranty | 1 Year |
| Power Consumption | ≤0.5kW |
|---|---|
| Outlet Pressure | 0-6 Bar |
| Dew Point | ≤-40℃ |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time |
| Working Temperature | 5-45℃ |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
|---|---|
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Capacity | Small |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 62cm*43mm*116cm |
|---|---|
| Outlet Pressure | 0-6 Bar |
| Power Consumption | ≤0.5kW |
| Weight | 135-138Kg |
| Noise Level | ≤55dB |
| Nitrogen Purity | ≥99.99% |
|---|---|
| Dew Point | ≤-40℃ |
| Outlet Pressure | 0-6 Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Noise Level | ≤55dB |