| Pressure | 7-9 Bar |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Size | Small |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Model | N₂ Generator |
| Application | Food Production |
|---|---|
| Gas_Type | Nitrogen |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Material | Stainless Steel |
| Technology | Nitrogen Generation |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product_Type | Nitrogen Generator |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
| Power_Source | Electric |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Application | Food Packing Nitrogen Making Machine |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
|---|---|
| Voltage | 220V Or Customized |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Application | Laser Welding System |
| Control System | PLC |
| Cooling Method | Air Cooling |
|---|---|
| Application | Laser Welding System |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Control System | PLC |
| Voltage | 220V Or Customized |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Dew Point | -40℃ |
| Output Pressure Stability | Stable |
|---|---|
| Weight | 100 Kg |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Power Supply | AC 220V Or Customized |
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
|---|---|
| Application | Laboratory |
| Size | Small |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Control System | PLC |