| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Gas Source | Air |
| Maintenance | Low |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
| Gas Type | Nitrogen |
| Power Requirement | 220V/Or Customized |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Booster | Yes |
| Purity | ≥99.99% |
| Air Pressure | 0.7-0.9MPa |
| Gas Source | Air |
|---|---|
| Size | Compact |
| Maintenance | Low |
| Capacity | Small |
| Type | Generator |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Type | Generator |
| Safety Features | Automatic Shutdown |
| Portability | Portable |
| Pressure Range | 7-9 Bar |
| Reliability | High |
|---|---|
| Energy Consumption | Low |
| Installation | Simple |
| Efficiency Ratio | Optimized |
| Profit | Increased |
| Efficiency | High Level |
|---|---|
| Technology | Advanced |
| Production Costs | Minimized |
| Application | Laser Cutting |
| Nitrogen Generation | Continuous |
| Durability | Long-lasting |
|---|---|
| Application | Laser Cutting |
| Production Costs | Minimized |
| Technology | Advanced |
| Space Requirement | Minimal |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Flow Rate | 18-33 Nm3/h |
|---|---|
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Flow Rate | 18-33L/min |
|---|---|
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Frequency | 50/60Hz |
| Control System | PLC |
| Power Source | Electric |