| Gas Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Gas Output | Continuous |
| Weight | 135-138Kg |
| Application | Laboratory/Industrial |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
|---|---|
| Pressure | 7-9 Bar |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Control System | PLC |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Pressure | 7-9 Bar |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Size | Small |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Model | N₂ Generator |
| Application | Laboratory |
|---|---|
| Size | Small |
| Model | N₂ Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
|---|---|
| Size | Small |
| Control System | PLC |
| Model | N₂ Generator |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
|---|---|
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Dew Point | -40℃ |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Size | Mini |
|---|---|
| Material | Lab-grade |
| Type | Lab Mini PSA |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Operating Pressure | PSA |
| Capacity | Small |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Type | Portable |
| Warranty | 1 Year |
| Power Source | Electric |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Application | Food Packing Nitrogen Making Machine |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
| Warranty | 1 Year |