| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 8 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.5 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA MEMBRANE SEPARATION |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
|---|---|
| Application | Laboratory |
| Size | Small |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Control System | PLC |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Application | Laboratory |
| Size | Small |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Performance | High Performance |
|---|---|
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
|---|---|
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
| Model | N₂ Generator |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Application | Laboratory |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Control System | PLC |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
| Size | Mini |
|---|---|
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Purity Level | High |
| Power Supply | Electric |
| Application | Nitrogen Generator |
| Product_Type | Nitrogen Generator |
|---|---|
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Gas_Type | Nitrogen |
| Technology | Nitrogen Generation |
| Production_Capacity | Small |
| Usage | Lab |
|---|---|
| Type | Lab Mini PSA |
| Power Supply | Electric |
| Size | Mini |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Pressure Range | 7-9 Bar |
|---|---|
| Operation Mode | Continuous |
| Gas Type | Nitrogen |
| Type | Generator |
| Safety Features | Automatic Shutdown |