| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Type | Lab Mini PSA |
| Power Supply | Electric |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Purity Level | High |
| Application | Nitrogen Generator |
|---|---|
| Efficiency | High |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Size | Mini |
| Type | Lab Mini PSA |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Size | Compact |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Type | Generator |
| Maintenance | Low |
| Gas Source | Air |
|---|---|
| Size | Compact |
| Maintenance | Low |
| Capacity | Small |
| Type | Generator |
| Cooling Method | Air Cooling |
|---|---|
| Dew Point | -40℃ |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Frequency | 50/60Hz |
| Control System | PLC |
| Cooling Method | Air Cooling |
|---|---|
| Application | Laser Welding System |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Control System | PLC |
| Application | Laboratory |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Control System | PLC |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Size | Small |
| Gas Type | Nitrogen |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
|---|---|
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Control System | PLC |
| Application | Laboratory |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Voltage | 220V Or Customized |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60Hz |