| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 90 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.8 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Nitrogen Purity | 99.999% |
|---|---|
| Flow Rate | 120 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.6 MPa |
| Dew Point | -60°C |
| Technology | PSA DUAL-TOWER |
| Nitrogen Purity | 99.9995% |
|---|---|
| Flow Rate | 1 Nm³/h |
| Output Pressure | 0.4 MPa |
| Dew Point | -70°C |
| Technology | PSA CARBON MOLECULAR SIEVE |
| Product_Name | Portable Food Nitrogen Generator Plant N₂ Gas Production Machine Small Nitrogen Generator For Food P |
|---|---|
| Product_Type | Nitrogen Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Production_Capacity | Small |
| Warranty | 1 Year |
| Output Pressure Stability | Stable |
|---|---|
| Weight | 100 Kg |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Power Supply | AC 220V Or Customized |
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Voltage | 220V Or Customized |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50/60Hz |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Power Source | Electric |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Cooling Method | Air Cooling |
|---|---|
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Power Source | Electric |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Control System | PLC |
| Flow Rate | 18-33L/min |
|---|---|
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Frequency | 50/60Hz |
| Control System | PLC |
| Power Source | Electric |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
|---|---|
| Gas Type | Nitrogen |
| Model | N₂ Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Application | Laboratory |