| Nitrogen Supply Method | Continuous |
|---|---|
| Weight | 100 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 540mm X 420mm X 1060mm |
| Output Pressure Stability | Stable |
| Air Separation | Yes |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Booster | Yes |
| Application | Laser Cutting Or New Material Making |
| New Material Making | Yes |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
|---|---|
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Type | Plug And Play |
| Dew Point | -40℃ |
| Operation Mode | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Gas Source Connection | 1/4 |
| Type | Lab Mini PSA |
|---|---|
| Size | Mini |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Usage | Lab |
| Purity Level | High |
| Features | Compact Design, Easy To Install And Operate |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Power Consumption | ≤0.5kW |
| Nitrogen Purity | ≥99.99% |
| Application | Laser Cutting/welding |
| Dimensions | 540mm X 420mm X 1060mm |
|---|---|
| Nitrogen Supply Method | Continuous |
| Output Pressure Stability | Stable |
| Gas Source Connection | 1/4 |
| Weight | 100 Kg |
| Pressure Control Accuracy | ±1% |
|---|---|
| Gas Source Connection | 1/4 |
| Output Pressure Stability | Stable |
| Pressure Range | 2-6 Bar |
| Pressure Control Mode | Manual |
| Pressure Control Accuracy | ±1% |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V Or Customized |
| Output Pressure Stability | Stable |
| Pressure Range | 2-6 Bar |
| Weight | 100 Kg |
| Dimensions | 540mm X 420mm X 1060mm |
|---|---|
| Pressure Range | 2-6 Bar |
| Flow Rate | 18-33 L/min |
| Gas Source Connection | 1/4 |
| Nitrogen Supply Method | Continuous |