| Safety Features | Advanced |
|---|---|
| Ease Of Use | Easy |
| Type | Laser Welding And Cutting System |
| Cost-Effective | Yes |
| Precision | High |
| Features | Compact Design, Easy To Install And Operate |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Power Consumption | ≤0.5kW |
| Nitrogen Purity | ≥99.99% |
| Application | Laser Cutting/welding |
| Power Supply | 220V/or Customized |
|---|---|
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Dew Point | -40℃ |
| Type | PSA |
| Control System | PLC |
| Gas Type | Nitrogen |
|---|---|
| Pressure Range | 7-9 Bar |
| Power Supply | Electric |
| Gas Source | Air |
| Maintenance | Low |
| Gas Type | N₂ |
|---|---|
| Power Supply | Electric |
| Purity | High Purity |
| Production Capacity | 300 Units Per Month |
| Material | Stainless Steel |
| Installation | Simple |
|---|---|
| Application | Laser Cutting |
| Maintenance | Easy And Low Cost |
| Technology | Advanced |
| Production Costs | Minimized |
| Efficiency Ratio | Optimized |
|---|---|
| Technology | Advanced |
| Installation | Simple |
| Application | Laser Cutting |
| Durability | Long-lasting |
| Gas Type | N₂ |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Application | Food Production |
| Purity | High Purity |
| Cooling System | Air Cooling |
| Efficiency Ratio | Optimized |
|---|---|
| Profit | Increased |
| Nitrogen Generation | Continuous |
| Efficiency | High Level |
| Installation | Simple |
| Air Separation | Yes |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Booster | Yes |
| Application | Laser Cutting Or New Material Making |
| New Material Making | Yes |