| Application | Laboratory |
|---|---|
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Gas Type | Nitrogen |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Working Temperature | 5-45℃ |
|---|---|
| Air Pressure | 0.7-1.0MPa |
| Laser Cutting | Yes |
| New Material Making | Yes |
| Dew Point | ≤-40℃ |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Cooling Method | Air Cooling |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Voltage | 220V Or Customized |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Dew Point | -40℃ |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Dew Point | -40℃ |
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
|---|---|
| Dew Point | -40℃ |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Technology | Advanced |
|---|---|
| Profit | Increased |
| Production Costs | Minimized |
| Application | Laser Cutting |
| Efficiency Ratio | Optimized |
| Air Separation | Yes |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Booster | Yes |
| Application | Laser Cutting Or New Material Making |
| New Material Making | Yes |
| Purity | 99.99%-99.999% |
|---|---|
| Size | Small |
| Gas Type | Nitrogen |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Diemension | 53*43*101cm |
|---|---|
| Air Inlet Pressure | 7~9 Bar, 130~145 PSI |
| Maintenance Cost | Less Than 1% Of Total Investment |
| Operating Temperature | 5-45°C |
| Power Supply | Electricity |