| Purity Level | High |
|---|---|
| Technology | PSA (Pressure Swing Adsorption) |
| Usage | Lab |
| Power Supply | Electric |
| Capacity | Mini Nitrogen Generator |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Gas Source | Air |
| Maintenance | Low |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
| Gas Type | Nitrogen |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Cooling Method | Air Cooling |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Operating Temperature | 5~40℃ |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Packing | Wooden Case With Pearl Wool ,1 Pc Packed In One Box |
| Type | Nitrogen Gas Generator |
| Output Pressure | 2-6 Bar |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pressure | 7-9 Bar |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Performance | High Performance |
|---|---|
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Working Principle | Pressure Swing Adsorption (PSA) |
| Application | Laboratory |
| Flow Rate | 33-50 L/min |
|---|---|
| Gas Type | Nitrogen |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Cost Savings | Eliminates Need For Bottled Gas |
| Size | Compact |
| Voltage | 110V/220V Or Customized |
|---|---|
| Application | Food Packing Nitrogen Making Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50/60Hz Or Customized |
| Nitrogen Output | 99.99%-99.999% |
| Flow Rate | 33-50 Ml/min |
|---|---|
| Gas Type | Nitrogen |
| Model | N₂ Generator |
| Purity | 99.99%-99.999% |
| Application | Laboratory |
| Application | Laboratory |
|---|---|
| Power Supply | AC 220V/50Hz Or Customized |
| Pressure | 7-9 Bar |
| Control System | PLC |
| Generator Type | Lab Nitrogen Generator |