| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time |
|---|---|
| Noise Level | ≤55dB |
| Power Consumption | ≤0.5kW |
| Application | Laser Cutting/welding |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Compact Design, Easy To Install And Operate |
|---|---|
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time |
| Warranty | 1 Year |
| Outlet Pressure | 0-6 Bar |
| Weight | 135-138Kg |
| Nitrogen Purity | ≥99.99% |
|---|---|
| Dew Point | ≤-40℃ |
| Outlet Pressure | 0-6 Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Noise Level | ≤55dB |
| Installation | Simple |
|---|---|
| Maintenance | Easy And Low Cost |
| Energy Consumption | Low |
| Application | Laser Welded/Cutting |
| Safety | Guaranteed |
| Reliability | High |
|---|---|
| Energy Consumption | Low |
| Installation | Simple |
| Efficiency Ratio | Optimized |
| Profit | Increased |
| Efficiency | High Level |
|---|---|
| Technology | Advanced |
| Production Costs | Minimized |
| Application | Laser Cutting |
| Nitrogen Generation | Continuous |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Flow Rate | 18-33L/min |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Nitrogen Purity | ≥99.999% |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Flow Rate | 18-33 Nm3/h |
|---|---|
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Pressure | 0.6-0.8MPa |
|---|---|
| Voltage | 220V Or Customized |
| Display | High Nitrogen Analyzer |
| Application | Laser Welding System |
| Control System | PLC |
| Cooling Method | Air Cooling |
|---|---|
| Application | Laser Welding System |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220V Or Customized |
| Control System | PLC |