| Application | Laser Cutting Or New Material Making |
|---|---|
| Type | PSA |
| Power Requirement | 220V/Or Customized |
| Air Pressure | 0.7-1.0MPa |
| New Material Making | Yes |
| Dew Point | -40℃ |
|---|---|
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Operation Mode | Automatic |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | 220V/50Hz Or Customized |
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Type | Plug And Play |
| Start-Up Time | ≤13 Minutes For First Time Use |
| Gas Type | Nitrogen (N2) |
| Dew Point | -40℃ |
| Pressure | 0.6-0.8 MPa |
|---|---|
| Cooling Method | Air Cooling |
| Control System | PLC Control |
| Type | Plug And Play |
| Application | Metal Heat Treatment / Laser Cutting |
| Type | Plug And Play |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Operation Mode | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Flow Rate | 1-20 Nm3/h |
| Power Source | Electric |
|---|---|
| Power Requirement | 110V/220V Or Customized |
| Booster | Yes |
| Air Pressure | 0.7-0.9MPa |
| Air Flow | 18-33Nm3/h |
| Application | Laser Cutting Or New Material Making |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Energy Saving | Yes |
| Air Separation | Yes |
| Air Flow | 1-20Nm3/h |
| Space Requirement | Minimal |
|---|---|
| Application | Laser Cutting |
| Energy Consumption | Low |
| Technology | Advanced |
| Maintenance | Easy And Low Cost |
| Air Inlet Pressure | 7~9Bar |
|---|---|
| Parts | Pressure Vessel, Motor, Engine, Bearing, Pump, Other |
| Application | Industrial Use,Plasma/Laser Cutting, Metals Processing, Storage, And Transportation, |
| Control System | PLC |
| Color | White |